Serwis sprzetu biurowego – korzyści z posiadania jednego serwisanta firmowych urządzeń

2022-04-29

Serwis sprzętu biurowego – korzyści z posiadania jednego centrum serwisowego

 

Decydując się na zakup sprzętu elektronicznego, należy pamiętać, że może on wymagać przeglądu lub naprawy w serwisie. Warto pomyśleć, co w sytuacji, gdy gwarancja na sprzęt biurowy minie, a potrzebna będzie jego konserwacja. Czy nie lepiej już wcześniej znaleźć serwis oferujący pogwarancyjne naprawy sprzętu elektronicznego?

O tym, dlaczego lepiej naprawić usterkę niż decydować się na zakup nowego sprzętu oraz jaki serwis urządzeń warto wybrać, piszemy w poniższych akapitach.

 

Naprawa urządzeń biurowych – czy to się opłaca?

 

W dobie konsumpcjonizmu i napędzania rynku zachęcaniem ludzi do kupna kolejnych dóbr warto (również z PR-owego punktu widzenia!) zastanowić się, czy nie lepiej zainwestować w porządny sprzęt, który posłuży firmie przez lata. Urządzenia od znanych producentów zwykle cechują się wysoką jakością, a także większą dostępnością części potrzebnych do ewentualnych napraw. Dodatkowo regularnie prowadzone karty napraw umożliwiają szybsze ustalenie źródła problemu, konserwacja trwa krócej i jest dużo tańsza niż zakup nowego sprzętu biurowego.

  • Warto pamiętać, że zanim podejmiemy decyzję o naprawie w danym serwisie, dobrze poprosić o jej wycenę. Można wówczas realnie ocenić koszty i podjąć decyzję, co jest bardziej opłacalne dla firmy.
  • Często usterka w elektronice jest niewielka, więc naprawa zajmie zdecydowanie mniej czasu niż zakup nowego sprzętu.
  • Jeśli uda się usunąć usterkę na miejscu, urządzenie może ponownie działać nawet tego samego dnia. Zminimalizuje to czas przestoju firmy i ograniczy ewentualne straty nim spowodowane.

 

Jaki serwis urządzeń firmowych wybrać?

 

Przed wyborem serwisu, któremu firma zleci naprawy swojego sprzętu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Poniżej wymieniamy te najbardziej istotne.

 

1. Szerokie portfolio

 

Serwisy, które zajmują się naprawą i konserwacją sprzętów od różnych producentów, są w stanie świadczyć usługi na szeroką skalę. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mają oryginalne części wielu marek, dzięki czemu czas naprawy i zakupu brakujących elementów znacznie się skraca. 

 

2. Sprawdzenie kompetencji pracowników serwisu

 

Jakość oferowanych usług i wykwalifikowani specjaliści to bardzo ważne kwestie, które należy sprawdzić przy wyborze serwisanta. Warto zorientować się, czy pracownicy uczestniczą w szkoleniach poszerzających ich wiedzę. 

 

3. Szybkość działania

 

Kolejnym istotnym aspektem jest czas, w jakim serwis jest w stanie naprawić zepsuty sprzęt biurowy. Warto zwrócić uwagę na to, czy serwisanci oferują dojazd do klienta oraz naprawę urządzeń na miejscu, jaki jest czas na rozpoczęcie naprawy od chwili otrzymania zgłoszenia oraz czy serwis sam zajmuje się ewentualnym procesem dostawy naprawionego sprzętu, czy oferuje jedynie usuwanie usterek w swojej siedzibie. 

 

4. Opinie klientów

 

Jednym ze źródeł informacji o działaniu serwisu są opinie w internecie. Dostęp do takich informacji jest szeroki, wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę serwisu i dodać hasło „opinie".

 

 

Jeden serwis urządzeń – wiele możliwości

 

Jeśli firma posiada dużo urządzeń biurowych, dobrym rozwiązaniem jest znalezienie serwisu, który będzie odpowiadał za naprawę ich wszystkich. Warto podpisać umowę na stałą współpracę serwisową, dzięki czemu firma będzie miała pierwszeństwo w obsłudze. W takim przypadku serwisy często dają też gwarancję ekspresowej realizacji zlecenia. Diagnoza usterki oraz rozpoczęcie prac serwisowych może nastąpić w ciągu 24 godzin od daty zgłoszenia awarii. Daje to duży komfort i pewność, że funkcjonowanie firmy nie zostanie zaburzone.

 

Ponadto, w przypadku podpisania umowy z serwisem, można liczyć na elastyczne rozliczenie z uwzględnieniem abonamentu oraz kosztu realnie zużytych części zamiennych. To zwykle bardziej korzystna opcja, szczególnie wówczas, gdy klient ma dużo sprzętu elektronicznego wymagającego przeprowadzania cyklicznych przeglądów technicznych. 

 

Stała współpraca pomiędzy serwisem a firmą to również przypisany klientowi opiekun. Opieka asystenta pozwala na szybsze znalezienie źródła problemu i natychmiastowe zlecenie prac naprawczych. Specjaliści, przyjeżdżając na miejsce, są w stanie sprawniej naprawić awarię, a także stale kontrolować stan techniczny pozostałych sprzętów. 

 

Współpraca ze stałym partnerem serwisowym to gwarancja szybkiego działania i profesjonalnej obsługi. Dodatkowo naprawa urządzeń, które są na wyposażeniu firmy, sprzyja dbaniu o środowisko i przyczynia się do zmniejszenia produkcji elektrośmieci — ten argument docenią nie tylko osoby, którym zależy na dobru planety, ale również reprezentanci działów PR i CSR.

 

Chcesz nawiązać współpracę ze sprawdzonym centrum serwisowym? Zapoznaj się z naszym działem FIX&REPAIR.

 

 

Zobacz więcej