15.03.2024

WCAG

W Fixit dbamy o dostępność

Wierzymy, że dostępność to możliwość.

 

Możliwość, która realnie wpływa na minimalizowanie wykluczenia. Nasza strategia koncentruje się na tworzeniu przyjaznego środowiska, w którym każdy może w pełni korzystać z naszych zasobów.

 

W Fixit najważniejszy jest Człowiek, dlatego wykorzystujemy dostępne technologie, aby maksymalnie ułatwić korzystanie z naszych usług. Nasza misja wykracza poza sprzedaż – dążymy do zapewnienia każdej osobie swobodnego dostępu do usług naprawczych, eliminując wszelkie bariery.

Strategia oparta na Twoich potrzebach

 

W centrum naszych działań jest człowiek

 

Jesteśmy przekonani, że poprzez zwiększenie dostępności możemy dotrzeć do szerszego grona użytkowników i uczynić naprawę urządzeń łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Nasza strategia opiera się na synergii empatii i technologii, które razem tworzą fundament naszych działań. Dążymy do tego, aby nasze rozwiązania odpowiadały na rzeczywiste potrzeby Klientów. Pragniemy, aby nasze usługi naprawcze były dostępne i efektywne, zapewniając każdemu łatwy i bezproblemowy dostęp do profesjonalnej pomocy.

Fixit bez barier

 

Dostępność, uniwersalność, dbałość o doświadczenia użytkowników.

 

Kluczową wartością, którą kierujemy się w naszym codziennym działaniu, jest idea projektowania uniwersalnego. W myśl tej idei powstała nasza strona internetowa, będąca jednym z punktów styku Klienta z Fixit. Koncepcja opiera się na zasadzie równości, zakładając, że działania możliwe na stronie będą odpowiadały potrzebom wszystkich użytkowników.

Z myślą o Tobie i o środowisku

 

Twoje potrzeby, nasze wartości.

 

Stworzyliśmy stronę, która łączy nowoczesny design z dbałością o doświadczenia użytkowników wraz z technologiami ograniczającymi jej emisyjność. Intuicyjność, uniwersalność, wygoda oraz skuteczna obsługa błędów to jedne z kluczowych cech naszego projektu. W Fixit dbamy nie tylko o komfort naszych odbiorców, ale również o przyszłość naszej planety, sumiennie minimalizując nasz wpływ na środowisko poprzez rozwiązania ograniczające ślad węglowy.

 

Jak to robimy?

 

Rozumiemy Twoje potrzeby.

 

  • Zapewniamy równy dostęp do funkcji i informacji dla wszystkich użytkowników.
  • Uwzględniamy indywidualne preferencje, umożliwiając personalizację i dostosowanie interfejsu do potrzeb.
  • Wiemy, jak ważna jest dostępność cyfrowa. Przekazujemy niezbędne informacje w różnych formach, zapewniając czytelność i kontrast.
  • Redukujemy złożoność i obciążenie poznawcze, skupiamy się na prostocie oraz efektywnym przekazaniu informacji. 
  • Nade wszystko stawiamy na intuicyjność, dlatego skupiliśmy się na tym, aby strona była minimalistyczna i wyposażona w intuicyjną nawigację, zapewniając użytkownikom wygodne i bezproblemowe korzystanie z naszych usług.
  • Minimalizujemy ryzyko błędów, dostarczając użytkownikom komunikaty zwrotne, które wspierają ich w trakcie korzystania z naszej strony.

 

Nasze priorytety

 

Jesteś dla nas ważny.

 

W Fixit zawsze stawiamy Was na pierwszym miejscu. Dlatego, mimo braku obowiązku, postanowiliśmy zadbać o dostępność cyfrową naszej strony internetowej zgodnie z zasadami WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). Chcemy, aby każdy, niezależnie od swoich możliwości, umiejętności, sprzętu czy potrzeb, mógł swobodnie korzystać z naszych usług. Opieramy się na czterech kluczowych zasadach dostępności: postrzegalności, funkcjonalności, zrozumiałości i solidności.

 

Staramy się dla Ciebie

 

Dajemy możliwość wyboru.

 

Dokładamy starań, aby każda treść nietekstowa na naszej stronie miała swoje tekstowe alternatywy, a strona była w pełni funkcjonalna przy użyciu klawiatury oraz umożliwiała zmianę rozmiaru i fontu tekstu. Dbamy o logiczną i przejrzystą strukturę, z kolorami tekstu oraz tła dobranymi dla maksymalnej czytelności. Ponadto dbamy o to, aby nasze teksty były zrozumiałe, regularnie badając wskaźnik mglistości FOG, aby zapewnić klarowność i łatwość przyswajania informacji.

Cenimy Twoje zdanie

 

W Fixit rozwijamy się z Tobą.

 

Ciągle doskonalimy się w zakresie SEO i UX, aby usprawniać procesy i zapewniać widoczność nie tylko online. Twoje doświadczenia z naszą stroną oraz usługami ma dla nas ogromne znaczenie i dlatego nieustannie dążymy do ich ulepszania.