Customer Experience
Serwis
31.08.2023

Dlaczego warto korzystać z usług centrum serwisowego?

Zepsuty sprzęt elektroniczny potrafi skutecznie zdezorganizować pracę czy zwykłe codzienne czynności. Kto w takich sytuacjach może nam pomóc? Sprawdzone wsparcie techniczne. W tym artykule sprawdzimy, dlaczego warto korzystać z usług niezawodnego centrum serwisowego.

 

Usługi autoryzowanego serwisu

 • Naprawa gwarancyjna

 

Po zakupie rozmaitych urządzeń dysponujemy czasem, w którym możemy liczyć na pomoc techniczną w przypadku wystąpienia usterek nabytego sprzętu. Zabezpieczenie takie określamy mianem gwarancji. Autoryzowane centra serwisowe wielokrotnie zapewniają bezpłatną naprawę gwarancyjną, którą możemy wykorzystać w razie potrzeby właśnie w okresie obowiązywania gwarancji.

 

Ile trwa naprawa gwarancyjna?

 

Czas, jaki może zająć każda naprawa jest uzależniony od kilku czynników. Przede wszystkim istotny jest rodzaj i stopień skomplikowania usterki. To od tego zależy, czy centrum serwisowe będzie potrzebowało kilku godzin, dni, a może kilku tygodni na wykonanie naprawy. Dostępność części i liczba zleceń w serwisie w tym samym czasie to kolejne zmienne wpływające na to, ile potrwa naprawa naszego urządzenia.

 

 • Naprawa pogwarancyjna

Jeśli czas od zakupu przekroczył już okres gwarancji lub z jakichś innych przyczyn straciła ona ważność, możemy skorzystać z usług napraw pogwarancyjnych. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że koszt takiego przedsięwzięcia może być znacznie wyższy w porównaniu do napraw gwarancyjnych. Po zakończeniu obowiązywania gwarancji producent nie pokrywa już kosztów ewentualnych napraw. Jednak niwelowanie usterek w trybie pogwarancyjnym nadal może okazać się korzystne i opłacalne. Szczególnie wtedy, jeśli usterka nie jest zbyt poważna, a sprzęt jest na tyle wartościowy, że kupno nowego nie wchodzi w grę ze względu na kwestie finansowe.

 

Serwis – dlaczego warto?

Dla klienta z niedziałającym sprzętem autoryzowane centrum serwisowe to bardzo dobry wybór, za którym przemawia kilka aspektów:

 • Doświadczenie. Specjaliści pracujący w takim serwisie to osoby, które zetknęły się już z niejedną usterką oraz zajmowały się konserwacją wielu urządzeń. To sprawia, że zwykle bardzo szybko będą w stanie określić, jak mogą nam pomóc.
 • Specjalne narzędzia. Do szybkiej i dokładnej diagnostyki problemów, jakie wystąpiły w funkcjonowaniu naszych urządzeń, dobrze jest stosować odpowiednie przyrządy czy programy komputerowe. Profesjonalne centrum serwisowe jest zaopatrzone w taki sprzęt,  który poradzi sobie z wykryciem usterek produktu, z jakim się zgłosimy.
 • Dostęp do części. Dobry serwis ma dostęp do oryginalnych części zamiennych lub ich wysokiej jakości odpowiedników. To duże ułatwienie, jeśli nasze urządzenie wymaga nieco poważniejszej naprawy. Warto w takiej chwili znaleźć się w miejscu, które zajmie się naszym problemem kompleksowo.
 • Gwarancja jakości usługi. Co ważne, serwis bierze odpowiedzialność za proces naprawy i jeśli po odbiorze sprzęt nadal będzie szwankował, możemy poprosić o kolejną usługę, która będzie bezpłatna. Takie praktyki stosuje się zarówno przy nieskutecznej naprawie gwarancyjnej, jak i pogwarancyjnej. W przypadku tej pierwszej, jeśli urządzenie stale odmawia posłuszeństwa, możemy wdrożyć procedurę reklamacyjną w miejscu zakupu.

 

Warto pamiętać, że każda ingerencja w działanie sprzętu elektronicznego wymaga specjalnej wiedzy i zachowania pewnego poziomu bezpieczeństwa. Dlatego lepiej udać się do sprawdzonego serwisu, niż próbować naprawiać urządzenia na własną rękę.

Jakie mogą być konkretne powody Twojej wizyty w centrum serwisowym?

 

Spośród wielu różnych przyczyn, które skłaniają nas do skorzystania z pomocy serwisu, możemy wymienić następujące przykłady:

 • uszkodzony wyświetlacz,
 • konieczność wymiany podzespołów elektronicznych,
 • brak reakcji na włączenie urządzenia,
 • zacinanie się podczas pracy urządzenia,
 • kłopoty z ładowaniem sprzętu,
 • usterki programowe,
 • potrzeba czyszczenia i konserwacji różnych urządzeń.

 

Jaki serwis wybrać?

Taki, z którym będziesz mieć dobry kontakt, który chętnie będzie rozwiązywać kłopoty z Twoimi urządzeniami i taki, który jest doświadczony w branży.

 

Jeśli Twoje urządzenie nie działa poprawnie, skontaktuj się z centrum serwisowym Fixit SA. Atutem naszej firmy jest szybkie rozwiązywanie problemów, z którymi zgłaszają się do nas klienci – w wielu przypadkach robimy to już w fazie przyjmowania zgłoszenia!

 

Co nas wyróżnia? Współpracujemy z wieloma markami i naprawiamy rozmaite urządzenia.

 

Wśród sprzętów, z jakimi przychodzą do nas klienci znajdują się komputery, urządzenia peryferyjne (monitory, myszki, klawiatury, kamerki, mikrofony, głośniki itd.), projektory, smartfony, smartwatche, czytniki ebooków, a nawet nawigacja samochodowa czy rejestratory jazdy. Fixit jest między innymi autoryzowanym serwisem marki MIO, Logitech, Daewoo, Prestigio, LG, Pocketbook, Optoma i wielu innych.

 

Bez względu na to, jakie jest logo Twojego urządzenia, możesz się do nas zgłosić w przypadku:

 • potrzebnej naprawy gwarancyjnej,
 • zepsucia się urządzenia nieobjętego już gwarancją,
 • jeśli potrzebujesz pomocy przy konfiguracji nowego sprzętu,
 • kiedy poszukujesz oryginalnych akcesoriów do swojego urządzenia, a ich zakup jest nie lada wyzwaniem.

 

W każdej sprawie możesz liczyć na wieloletnie doświadczenie i praktyczne kompetencje obsługi z Fixit. Zapraszamy!

 

Pozostałe artykuły

Gaming
Serwis
Technologia
31.01.2023
Serwis sprzętu do e-sportu
Path_20890
Path_20890