Ekonomia Cyrkularna
3.07.2024

FIXIT SA laureatem konkursu „GOZ Biznes – Lider Małopolski 2024”

Podczas odbywającej się 20 czerwca 2024 roku uroczystej gali III edycji konkursu GOZ Biznes – Lider Małopolski 2024, Fixit SA został uhonorowany wyróżnieniem w kategorii Biznes.

Nadrzędnym celem konkursu jest upowszechnianie modeli gospodarki cyrkularnej w Małopolsce, a także promowanie tych przedsiębiorstw, które działają zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

W uzasadnieniu Kapituła podkreśliła, że wyróżnienie to zostało przyznane marce Fixit za: „realizację w prowadzonej działalności gospodarczej różnych modeli biznesowych z obszaru GOZ – w szczególności za wydłużanie cyklu życia urządzeń elektroniki użytkowej poprzez ich naprawę i regenerację, wsparcie producentów w zakresie ekoprojektowania oraz wykorzystywanie do przesyłek opakowań pochodzących z recyklingu”.

Kapituła III edycji konkursu zaznaczyła, że wiele z zaprezentowanych rozwiązań ma charakter innowacyjny nie tylko na skalę wojewódzką, ale też ogólnokrajową, a uhonorowani tytułem Lidera GOZ Małopolski 2024 w swojej działalności wyróżniają się ponadprzeciętną dbałością o ochronę środowiska oraz klimatu.

Jak komentuje Mariusz Ryło, CEO Fixit:

Każdego roku do naszych centrów serwisowych trafia ok. 150 tys. urządzeń. Nasze działania przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów elektronicznych i redukcji zużycia surowców. Wykonywana przez nas praca ma też dodatkową wartość, bo udowadniamy, że dobrze prosperujący biznes i działania prośrodowiskowe mogą iść w parze. Czynimy to na tyle skutecznie, by nasza firma została wyróżniona tytułem GOZ Lider Małopolski. Wskaźniki cyrkularne są jednym z naszych podstawowych KPI i stanowią fundament podejmowanych przez nas decyzji biznesowych.

Organizatorem konkursu jest należący do grupy medialnej Polska Press „Dziennik Polski”, a głównymi partnerami Województwo Małopolskie oraz Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości.

Relacja z uroczystej gali III edycji konkursu GOZ Biznes – Lider Małopolski 2024

Gospodarka Obiegu Zamkniętego (GOZ) jako podstawa działań Fixit SA

GOZ, czyli gospodarka obiegu zamkniętego lub gospodarka cyrkularna (circular economy) jest modelem wytwarzania i przetwarzania opartym na racjonalnym wykorzystywaniu surowców, produktów i energii, a także na minimalizowaniu negatywnego oddziaływania na środowisko.

Złotą zasadą gospodarki obiegu zamkniętego jest reguła strategii cyrkularnych „9R”: Refuse, Rethink, Reduce, Reuse, Repair, Refurbish, Remanufacture, Repurpose, Recycle, Recover – odmów, przemyśl, zredukuj, użyj ponownie, napraw, odnów, przerób, zmień funkcję, przetwórz i odzyskaj.

Fixit SA wykorzystuje strategie cyrkularne swoich działaniach już od ponad 20 lat.

Pozostałe artykuły

Gaming
Serwis
Technologia
31.01.2023
Serwis sprzętu do e-sportu
Path_20890
Path_20890