Fixit jest w centrum gospodarki obiegu zamkniętego

Implementowanie gospodarki obiegu zamkniętego to nie tylko recykling, ale także stosowanie konkretnych strategii cyrkularnych mających na celu efektywne zachowanie zasobów na najwyższym poziomie ich wartości ekonomicznej.

Redukujemy emisje

Posiadamy swój plan dekarbonizacji, który aktywnie realizujemy. Dodatkowo wspomagamy producentów w opracowaniu ich własnych planów i minimalizacji emisji, wspierając przejście na bardziej zrównoważone praktyki.

Radar cyrkularny i analiza danych z AI

Zaprojektowaliśmy radar cyrkularny, wspierany technologią i modelami AI, aby na bieżąco analizować doświadczenia naszych klientów oraz identyfikować szanse pod kątem strategii cyrkularnej – zarówno w zakresie usług, jak i projektowania komponentów.

97% naszych opakowań jest cyrkularnych

Dzięki maksymalnemu ponownemu wykorzystaniu opakowań przesłanych przez klientów końcowych, nie generujemy zapotrzebowania na nowe opakowania, ograniczając odpady.

Partnerstwo dla Cyrkularności

Wspólnie działamy na rzecz przemysłu przyszłości i ochrony środowiska

Wierzymy, że firmy powinny współpracować, by pokonać bariery transformacji do prawdziwie cyrkularnej gospodarki. Dlatego współpraca jest kluczową wartością w naszej organizacji. Dążymy do nawiązywania partnerstw z innymi firmami, organizacjami i społecznościami, by razem pozytywnie wpływać na przemysł i środowisko.

Innowacyjność, przemysł, infrastruktura

Zapewniamy najnowocześniejsze rozwiązania naprawcze

Nasz zespół doświadczonych techników i inżynierów stale doskonali swoje umiejętności, by zapewnić najnowocześniejsze rozwiązania naprawcze. Dzięki temu, zamiast wyrzucać sprzęt, możemy przedłużyć jego żywotność, zmniejszając generowany odpad elektroniczny i redukując negatywny wpływ na środowisko. Nasze działania przyczyniają się do zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów.

Obsługa Klienta i świadomość napraw

Niemal 20% urządzeń, które trafiają do serwisu, nie wymaga naprawy

Poprzez szereg działań weryfikacyjnych i proaktywną komunikację działu obsługi, wspomagamy Klientów w sprawdzeniu lub naprawie urządzenia samodzielnie, budując świadomość naprawy i ograniczając emisje związane z transportem urządzeń, które nie muszą trafić do serwisu.

Odpowiedzialna produkcja i konsumpcja

Ograniczamy zużycie zasobów poprzez przedłużenie cyklu życia produktów

Dążymy do minimalizowania zużycia zasobów poprzez naprawę i regenerację urządzeń. Promujemy świadomy wybór produktów, które są trwalsze i łatwiejsze w naprawie. Edukujemy konsumentów i wspieramy organizacje w projektowaniu łatwiej naprawialnych urządzeń.

Projektowanie Cyrkularne i Ekodesign

70% negatywnego wpływu produktu na środowisko można uniknąć na etapie projektowym

Korzystając z naszego doświadczenia, wspomagamy producentów w projektowaniu urządzeń w sposób cyrkularny, czyli tak, aby były łatwiejsze w naprawie i w rozłożeniu oraz trwalsze. Wspieramy producentów, aby ich produkty były dłużej w obiegu.

WZGÓRZE WARTOŚCI

Wykorzystujemy strategie przedłużania cyklu życia produktu

Stosowane przez nas strategie cyrkularne, zilustrowane na Wzgórzu Wartości, obejmują kompleksowe przedstawienie całego cyklu życia produktu – począwszy od pozyskiwania surowców niezbędnych do jego produkcji, poprzez etap użytkowania, aż do momentu ostatecznej utylizacji.

 

W miarę przemieszczania się produktu w górę łańcucha dostaw, jego wartość ulega zwiększeniu. Usługi cyrkularne, takie jak naprawy Fixit, zapewniają utrzymanie produktu w obiegu, maksymalizując jego ekonomiczną wartość. Kiedy produkt lub jego składniki docierają do końca swojego cyklu życia, wykorzystujemy dostępną infrastrukturę do odzyskiwania materiałów, które są następnie kierowane do procesów recyklingu lub przetwarzane w bezpieczne dla środowiska zasoby, wspierające regenerację systemów biologicznych.

Jak to działa

Curkularne usługi i modele biznesowe

Poniżej znajdziesz opis strategii cyrkularnych, zaprezentowanych na Wzgórzu Wartości. Są to modele działania, z których w Fixit korzystamy na co dzień.

Wsparcie cyrkularnych modeli biznesowych

Wspomagamy przejście na zrównoważone modele działalności, jednocześnie skupiając się na rozwiązywaniu wyzwań związanych z produktami i usługami w gospodarce obiegu zamkniętego.

Customer experience

Poprzez weryfikację i proaktywną komunikację działu obsługi, wspomagamy Klientów w sprawdzeniu lub naprawie urządzenia samodzielnie, budując świadomość i ograniczając emisje związane m.in. z transportem urządzeń do serwisu.

Optymalizacja

Zwiększenie wydajności (efektywności) produkcji lub użytkowania produktu poprzez zużycie mniejszej ilości zasobów, w tym materiałów.

Odmowa i przeprojektowanie
  • Odmowa użycia materiału, aby zapobiec jego zmarnowaniu lub niewydajnemu wykorzystaniu.
  • Zaprojektuj produkt tak, by korzystanie z niego było bardziej efektywne (np. poprzez dzielenie się produktem).
Ponowne użycie / naprawa
  • Naprawa i konserwacja wadliwego produktu, tak aby mógł być używany zgodnie. ze swoją pierwotną funkcją
  • Ponowne użycie produktów i zasobów.
Odnowa / regeneracja
  • Wykorzystanie części produktu w nowym produkcie o tej samej funkcji.
  • Odnowa i aktualizacja produktu.
Zmiana funkcji
  • Wykorzystanie wyrzuconego produktu lub jego części w nowym produkcie o innej funkcji.
Recykling / odzysk
  • Przetwarzanie materiałów w celu uzyskania tej samej (wysokiej) lub niższej jakości.
  • Zbieranie odpadów w celu ich recyklingu lub przetworzenia na nową wartość.

Wsparcie cyrkularnych modeli biznesowych

Poprzednie
Następne
https://fixit-service.com/app/uploads/2024/01/orhe._iPhone_15_pro_repair_laptop_computer_mouse_geometric_layo_f6d1fb68-8c4e-40e4-9cae-27ff8df3051b.jpg

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Dzielimy się wiedzą

Nasi doświadczeni eksperci i ekspertki dzielą się wiedzą w raportach, artykułach eksperckich oraz na konferencjach. Jeżeli poszukujesz ekspertyzy i praktycznych przykładów wykorzystania Cyrkularności i implementacji Customer Experience, skontaktuj się z nami.