Jakie obszary obejmuje obsługa posprzedażna? Wyjaśniamy na przykładzie FIXIT

2021-05-31

Czego dotyczy obsługa posprzedażna?

 

Zacznijmy od początku: obsługa posprzedażowa (posprzedażna) to działania mające na celu opiekę nad klientem po procesie sprzedaży produktu. Obejmuje ona między innymi:

  • udzielanie informacji na temat specyfikacji urządzeń i ich nowości technicznych,
  • doraźny kontakt w sprawie zdiagnozowania problemu,
  • usługi serwisowe

Obsługa posprzedażowa to bardzo ważny element działania firmy. Dzięki niej klient ma pewność, że w razie problemów ze sprzętem nie pozostaje sam i ma możliwość uzyskania wszelkich potrzebnych informacji w dość krótkim czasie. 

W przypadku FIXIT nad całym procesem działania obsługi posprzedażowej czuwa Fixit Operations Center (FOC). To dzięki zintegrowanemu zestawowi systemów, aplikacji i procedur możliwe jest działanie na najwyższym poziomie. Ponad 20 lat doświadczenia i setki zadowolonych klientów pokazują, że dokładność i solidność działania przynoszą widoczne efekty. Nowoczesne systemy pozwalają nam na sprawną komunikację z użytkownikami, przyjmowanie zgłoszeń napraw w centrum serwisowym oraz wykonywanie szeregu innych, niezbędnych w danym momencie, działań.

 

Co składa się na obsługę zwrotów?

 

W FIXIT proces przyjmowania i rozpatrywania reklamacji i zleceń napraw płatnych jest bardzo jasny, intuicyjny i co najważniejsze – bezpieczny dla użytkowników. Składa się na niego kilka etapów.

 

Rejestracja zgłoszenia

 

Użytkownik krok po kroku wprowadza swoje zgłoszenie do systemu. Cały proces jest łatwy do wykonania – formularz jest ułożony w  intuicyjny sposób, dzięki czemu każdy jest w stanie poradzić sobie z rejestracją.

 

Przyjęcie zgłoszenia

 

Zgłoszenie zostaje zarejestrowane w bazie, czego potwierdzeniem jest informacja wysyłana do klienta. W razie potrzeby może on w każdej chwili sprawdzić status swojej naprawy. FIXIT oferuje również opcję wysyłania powiadomień o kolejnych etapach przebiegu naprawy.

 

Zakończenie zgłoszenia

 

Po zakończeniu naprawy klient otrzymuje pełną dokumentację związaną z przebiegiem przeprowadzonych działań oraz wykaz naprawionych usterek. Dodatkowo serwis zamieszcza zalecenia dotyczące dalszego użytkowania sprzętu.

 

 

Dlaczego obsługa posprzedażowa jest tak ważna?

 

To, w jaki sposób firma podchodzi do swoich klientów, świadczy o jej profesjonalizmie oraz zaangażowaniu. Trudno o ważniejsze elementy wpływające na budowanie zaufania i zwiększanie swojej pozycji na ryku. 

Warto pamiętać, że spełnianie oczekiwań klientów względem firmy niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim przekłada się na stworzenie pozytywnego wizerunku firmy – rzetelne podejście do każdej osoby, z którą nawiązuje kontakt to jeden z ważniejszych elementów współczesnego marketingu. To z kolei stwarza szansę na długofalową współpracę z większymi spółkami.

W przypadku klientów indywidualnych łatwy dostęp do informacji o sprzęcie oraz rozmowa z kompetentnymi pracownikami podczas kontaktu telefonicznego jest okazją do zachęcania ich do dokonania kolejnych zakupów w dotychczasowej firmie. Dzięki temu przedsiębiorstwo zwiększa swoje zyski, buduje pozycję specjalistów na rynku, a co za tym idzie, poszerza grono swoich stałych klientów. 

 

Fixit Customer Care

 

W Fixit dbamy nie tylko o wysokiej jakości naprawę sprzętu, ale również o długofalowy kontakt z klientami. Dział Fixit Customer Care skupia się na wymianie informacji pomiędzy serwisem a użytkownikiem. Jest to podstawa do budowania strategii efektywnego Customer Experience. 

Profesjonalni konsultanci odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące specyfiki sprzętu, sposobu ich konfiguracji lub aktualizacji. W razie potrzeby służą także pomocą w kwestiach zdiagnozowania usterek i ewentualnego zgłoszenia urządzeń do centrum serwisowego. Ta gałąź obsługi klienta również zalicza się do procesu obsługi posprzedażnej.

 

 

Podsumowanie

 

  • Obsługa posprzedażowa nie ogranicza się do jednego działania lecz prowadzona jest na wielu obszarach. Od bezpośredniego kontaktu z klientem przez telefon lub mail, poprzez zgłaszanie usterek i napraw do centrum serwisowego, aż po rzetelną informację o przebiegu naprawy.
  • Klient korzystając z usług firmy, musi wiedzieć, że w każdej sprawie może się z nią skontaktować oraz uzyska fachową pomoc specjalistów w danej dziedzinie.
  • Wysoka jakość wykonywanych usług i indywidualne podejście do klienta pozwala cieszyć się dobrą opinią na rynku, a w efekcie zwiększać sprzedaż. 

 

Zobacz więcej