Serwis
29.11.2022

Usługi serwisowe – co obejmują i dla kogo je świadczymy?

W momencie nabycia nowego sprzętu zastanawiasz się, czy w razie potrzeby będziesz miał do kogo zwrócić się po pomoc w jego naprawie. Jednym z takich miejsc, z których możesz wtedy skorzystać, jest centrum serwisowe Fixit. Od lat zajmujemy się organizowaniem tego, co dzieje się już po przejęciu produktu przez klienta. Zdarza się, że co jakiś czas sprzęt wymaga aktualizacji, konserwacji, a czasem po prostu szwankuje i trzeba go naprawiać. W każdej z takich sytuacji klient skorzysta z usług serwisowych. 

 

Usługi serwisowe – co to takiego?

 

Czym właściwie są usługi serwisowe? Według oficjalnych definicji wspólnym mianownikiem dla tego rodzaju usług jest utrzymywanie funkcjonalności urządzeń, ich konserwacja, a także naprawy. Możemy zatem podzielić świat usług serwisowych na dwie grupy.

 

Usługi kontrolne

 

W ich ramach sprawdzamy na bieżąco działanie i wydajność naszych urządzeń. Cykliczne przeglądy pomagają uchronić sprzęt, z którego korzystamy, przed poważniejszą usterką. Informują nas o aktualnym stanie urządzeń i jeśli pojawiają się pierwsze sygnały nieprawidłowego funkcjonowania, mamy czas, by zareagować i nie dopuścić do skomplikowanych awarii. Konserwacja urządzeń to również przeprowadzanie regularnych aktualizacji systemów operacyjnych.

 

Usługi naprawcze

 

Te z kolei przydadzą się, kiedy pojawiają się problemy w użytkowaniu konkretnego urządzenia. Usługi takie są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów z zakresu techniki informatycznej, elektrycznej itd. Dlaczego nie jest wskazane, by napraw takich podejmować się samodzielnie? Pierwsza kwestia, zupełnie praktyczna – nie zawsze domowy warsztat ma na wyposażeniu odpowiedni sprzęt diagnostyczny czy naprawczy, a nieraz i części zamienne konkretnych marek. Druga sprawa to temat zachowania gwarancji. Jeśli urządzenie psuje się w okresie gwarancyjnym, możemy być przymuszeni do skorzystania z usług autoryzowanego serwisu, co spowoduje wydłużenie lub przynajmniej zachowanie gwarancji.

 

W trakcie gwarancji i po jej zakończeniu

 

Z usług serwisowych można korzystać zarówno podczas trwania gwarancji, jak i po jej zakończeniu. Różnica będzie polegała na tym, że w przypadku napraw gwarancyjnych ich cena może być niejednokrotnie bardziej atrakcyjna (czasem symboliczna lub wręcz zerowa) niż w serwisie pogwarancyjnym. Zdarza się jednak, że na skutek nieprzemyślanych działań tracimy możliwość napraw gwarancyjnych. W takiej sytuacji wiedza, do którego serwisu najlepiej się wybrać, może się okazać nieoceniona.

 

A może potrzebujesz części?

 

W Fixit dysponujemy szerokim wachlarzem różnorakich części zamiennych rozmaitych marek. Co za tym idzie, jeśli jest potrzeba wymiany któregoś z podzespołów w Twoim urządzeniu, istnieje spora szansa, że nie będziesz czekać zbyt długo na nowe sztuki i podłączenie ich do urządzenia głównego. Każdy, kto na co dzień w swojej pracy wykorzystuje komputer, wie, jak bardzo jego brak, spowodowany oddaniem do naprawy, potrafi utrudnić funkcjonowanie zawodowe. Znalezienie częścić zamiennych od ręki to z perspektywy klienta oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. 

 

Jeśli nie wiesz, jak uruchomić…

 

Czasami pomocna może okazać się rozmowa z konsultantem, który zanim przyjmie nasze zgłoszenie o usterce, zaproponuje kilka rozwiązań, dzięki którym niejednokrotnie klientom udało się pozbyć problemu. Jakie są plusy takiej ścieżki zgłoszeń? Z punktu widzenia firmy, dla której organizowana jest usługa serwisu technicznego, ograniczenie wizyt klienta w serwisie sprzyja obniżeniu kosztów obsługi reklamacji. Dla klienta z kolei to sprawniejsze załatwienie naprawy. 

 

Nie zawsze jednak serwis musi się nam kojarzyć z aktualnie niedziałającym sprzętem. Z usług serwisowych komputerów warto również skorzystać, jeśli nie potrafimy skonfigurować nowych ustawień, a nieintuicyjny interfejs w ogóle nam tego nie ułatwia.

 

Usługa serwisowa – dla kogo?

 

Firma Fixit od lat posiada w swojej ofercie usługi serwisowe. Odbiorców naszych usług serwisowych możemy podzielić na dwie podstawowe grupy – pierwsza z nich to prywatni użytkownicy nowych technologii, drugą natomiast stanowią klienci biznesowi. W tym zestawieniu pojawiają się znane marki, które oprócz wszelkich nowości na rynku elektronicznym, zapewniają roczną gwarancję i opiekę ze strony autoryzowanego serwisu. Jesteśmy między innymi autoryzowanym serwisem Logitech.

 

Jednak konserwacji i napraw potrzebuje nie tylko sprzęt biurowy. Fixit zajmuje się też prowadzeniem tego rodzaju usług serwisowych dla przemysłu. Z oferty naszej firmy mogą śmiało skorzystać duże zakłady, w których poprawne działanie sprzętu technologicznego jest niezbędne do zachowania ciągłości produkcyjnej. 

 

Rewolucyjna informatyzacja wielu różnych obszarów biznesowych z jednej strony daje firmom możliwość bycia bardziej konkurencyjnym na rynku, z drugiej jednak może generować sporo wyzwań w związku z utrzymaniem w dobrym stanie urządzeń i rozwiązań technologicznych. Jeśli szukasz doświadczonego centrum serwisowego, porozmawiaj z naszym przedstawicielem. W ofercie firmy Fixit z pewnością znajdziesz rozwiązanie dla siebie.

 

 

Pozostałe artykuły

Gaming
Serwis
Technologia
31.01.2023
Serwis sprzętu do e-sportu
Path_20890
Path_20890