Najczęstsze usterki w czytnikach – podpowiadamy na co zwrócić uwagę!

2021-09-30

Co umożliwia czytnik do e-booków?

 

Czytniki to urządzenia na tyle małe i poręczne, że możemy zabrać je ze sobą niemal wszędzie. Zmieszczą się do torebki, plecaka lub bagażu podręcznego. Są lekkie i nie zajmują wiele miejsca, więc ich użytkownicy nie muszą się już martwić, że zabranie ze sobą ulubionej książki wiąże się z noszeniem ciężkiego tomu w twardej oprawie. Czytnik „pomieści” w sobie wielostronicowe książki, które nie będą już sprawiały kłopotu z noszeniem ich ze sobą w ciągu dnia. Co więcej, takie urządzenia, w zależności od posiadanej pamięci wewnętrznej lub wyposażone w dodatkową kartę pamięci, mogą przechowywać jednocześnie nie jedną, ale wiele ulubionych powieści czy artykułów. Wybierając się w dłuższą podróż, można zatem zabrać ze sobą całą serię książek zamkniętą w małym czytniku. Wystarczy przed wyjazdem wgrać zaplanowane pozycje do przeczytania i cieszyć się możliwością bycia na bieżąco z bohaterami czytanej właśnie literatury. 

 

Wirtualną biblioteczkę możemy poszerzać bez wychodzenia z domu. Czytnik daje możliwość wypożyczenia lub kupienia wirtualnych książek, które są do pobrania w postaci specjalnie sformatowanego pliku. Dzięki temu wypożyczanie i czytanie nowych książek jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy wybrać pozycję, którą planujemy przeczytać i pobrać ją na swój czytnik. Już po kilku chwilach można poznawać nową opowieść, która się kryje pod wybranym tytułem. 

 

O czym warto pamiętać, decydując się na zakup czytnika?

To, jak wygodnym urządzeniem jest czytnik do e-booków, już wiemy. Warto jednak wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji o jego zakupie. 

  • Pierwszą z nich jest jego rozmiar i rodzaj ekranu. Warto zadać sobie pytanie, jak dużego wyświetlacza potrzebujemy, aby czytanie było przyjemne. Wiadomo, że rozmiar czcionki można w pewien sposób dopasować, jednak dobrze jest sprawdzić kilka wielkości wyświetlacza przed ostatecznym zakupem.
  • Poza wszelkimi parametrami, o których trzeba pamiętać przy wyborze czytnika, jest jeszcze jedna bardzo ważna kwestia — długość gwarancji oraz dostępność serwisów, jakie zajmują się ewentualną naprawą tego typu sprzętu elektronicznego. Im dłuższy czas, w jakim możemy zareklamować zakupiony produkt, tym większy spokój w przypadku zaistniałych usterek. Dobrze jest też sprawdzić, gdzie znajduje się autoryzowany serwis takich urządzeń oraz na jakich zasadach on działa — czy jest polecany przez innych konsumentów oraz jak wygląda kontakt z serwisem i przebieg całego procesu naprawy.

 

Usterki w czytnikach, czyli na co zwrócić uwagę? Sprawdź, czy Twój Pocketbook ma serwis

 

Obsługa czytników jest dość intuicyjna oraz stwarza wiele ułatwień do lektury w każdych warunkach. Jest jednak kilka elementów, które mogą wymagać naprawy w trakcie użytkowania. 

Jedną z najczęściej spotykanych usterek jest problem z wyświetlaczem. Kto z nas nie zabiera ze sobą w podróż czytnika, aby w trakcie wielogodzinnej jazdy pociągiem zająć czas przyjemną lekturą? Po dotarciu w wyznaczone miejsce czytnik łatwo schować do plecaka. Niestety bywa tak, że plecak spadnie na twarde kamienie na górskim szlaku. Skutkuje to rozlaną kawą z termosu lub… pękniętym ekranem czytnika. W takiej sytuacji nie pozostaje nic innego, jak oddać go do sprawdzonego serwisu, który zajmie się naprawą. Fixit gwarantuje, że serwisanci dokładają wszelkich starań, aby zgłaszana usterka została usunięta przez profesjonalistów w możliwie jak najkrótszym czasie. 

Inne usterki, jakie mogą pojawić się w miarę użytkowania tego typu sprzętu, to na przykład problem z baterią – rozładowuje się zbyt szybko lub czas ładowania jest znacznie dłuższy, niż był wcześniej. Kolejnym problemem bywa awaria przycisków,  ułatwiające obsługę czytnika. Bez tej funkcji trudno wprowadzić ręcznie jakiekolwiek zmiany w ustawieniach urządzenia lub traci się możliwość zresetowania go. Następnym elementem, jaki może sprawiać trudności, jest awaria systemu – po pewnym czasie użytkowania system może wymagać aktualizacji, której niejednokrotnie z różnych przyczyn nie jesteśmy w stanie przeprowadzić samodzielnie w warunkach domowych. Czekanie, aż sprzęt otworzy wybrany plik lub przejdzie do kolejnej strony tekstu, bywa naprawdę irytujące. 

W takich wypadkach lepiej oddać urządzenie do serwisu, który będzie w stanie rozwiązać wszelkie zaistniałe problemy. Zdiagnozuje usterkę i usunie nieprawidłowości działania czytnika tak, aby czytelnik mógł szybko cieszyć się nowymi książkami do przeczytania, bez wychodzenia z domu. 

 

Zobacz więcej