Jak wybrać nawigację samochodową? Podpowiadamy, czego szukają kierowcy!

2021-10-26

Jak wybrać nawigację samochodową GPS?

Najważniejsze funkcje nawigacji samochodowej — nasze TOP 5 cech, które musi mieć każda elektroniczna mapa

 

1. Mocny sygnał GPS

 

 

Aby można było zlokalizować miejsce, w którym znajduje się kierowca, niezbędny w nawigacji jest dobry sygnał GPS, który pomoże określić położenie samochodu. To podstawowa funkcja konieczna do sprawnego działania tego typu sprzętu. Ważne, by lokalizacja była możliwa do ustalenia z każdego punktu, nawet takiego, gdzie zasięg jest bardzo słaby. 

 

 

2. Aktualne mapy

 

 

Kierowcy zawodowi poruszają się po całym świecie, dlatego potrzebują dokładnych map z wielu krajów Europy (i nie tylko). W zależności od specyfiki pracy i tras w nawigacji muszą znaleźć się aktualne siatki dróg. Dzięki temu kierowcy mogą ustalić optymalną trasę, która zaprowadzi ich do wybranego celu. Ważne jest zatem, aby przed zakupem nawigacji zwrócić uwagę na częstotliwość aktualizowania map i sprawdzić:

 

 

  • czy są one aktualizowane automatycznie;
  • czy wymagają instalowania ich przez kierowcę.

 

Ponadto dobrze jest pamiętać o tym, że przez roboty drogowe układ dróg może często ulegać zmianom. Dobrze więc, jeśli nawigacja aktualizuje się co kilka dni lub co tydzień. Wtedy kierowcy mają pewność, że wyznaczona trasa jest przejezdna. 

 

Nieograniczony i bezpłatny dostęp do map to kolejna ważna kwestia. Inwestując w użyteczny sprzęt, dobrze jest mieć pewność, że nie będzie on generował dodatkowych ukrytych kosztów, jak choćby każdorazowa opłata za aktualizację siatki dróg.

 

 

3. Odpowiedni rozmiar ekranu

 

 

Rozmiar ekranu nawigacji zależy (lub powinien zależeć!) od wielkości samochodu, jakim kierowca będzie się poruszał. Do samochodów osobowych wystarczą ekrany o wielkości 5 cali. Będą czytelne, jednocześnie nie ograniczą widoczności. Z kolei do samochodów ciężarowych bardziej funkcjonalne będą większe ekrany (ok. 6-7 cali). Pozwalają one na lepszą widoczność wyświetlanej mapy (nawet z większej odległości), nie przeszkadzając przy tym podczas jazdy. 

 

 

4. Dobra pamięć urządzenia

 

 

Pojemność pamięci wbudowanej do urządzenia to kolejny ważny aspekt, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji. Im większa pojemność, tym lepsze i bardziej dokładne dane będą mogły być w niej zapisane. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc wejście na dodatkową kartę pamięci lub wtyczki pozwalające przechowywać dane na dyskach zewnętrznych. Możliwość powiększenia pamięci urządzenia pozwala na wgranie dodatkowych map, jeśli zajdzie taka potrzeba. 

 

 

5. Połączenie z internetem

 

 

Dostęp do internetu za pomocą nawigacji to dodatkowa szansa na usprawnienie jej działania. Dzięki informacjom dostarczanym z sieci kierowcy są w stanie na bieżąco sprawdzać stan drogi, którą się poruszają. Sprzęt, który łączy się z aktywną siecią bezprzewodową, szybko pokaże powstałe na trasie korki oraz zaproponuje alternatywne rozwiązania, aby możliwie najszybciej (a jednocześnie bezpiecznie) dotrzeć we wskazane miejsce. Pozwala to usprawnić pracę i zaoszczędzić czas - takie rozwiązania lubimy! 

 

 

Serwisowanie oraz naprawa nawigacji samochodowych Mio

 

 

Wybierając nawigację samochodową, warto mieć na uwadze kwestię jej serwisowania. Tego typu urządzenia, jak wszystkie sprzęty elektroniczne, mogą wymagać naprawy. Ważne, aby mieć gwarancję, że będzie ona realizowana w autoryzowanym serwisie. Marką, którą możemy polecić ze względu na sprawne działanie serwisu jest Mio. Z tym producentem współpracujemy od lat, wiemy, jakie standardy naprawy Mio wyznacza i z pełną odpowiedzialnością możemy rekomendować te nawigacje.

 

 

Dlaczego serwisowanie i naprawa sprzętu Mio jest dużą wartością tej nawigacji?

 

 

Podczas wyboru sprzętów elektronicznych zawsze warto zadbać o to, aby w razie awarii były one pod opieką wykwalifikowanych serwisantów. Wtedy nie traci się gwarancji oraz kupujący ma pewność, że naprawa przebiegła według określonych standardów. Na każdym etapie jest możliwość sprawdzenia, jakie usterki wykryto oraz co zostało wymienione w reklamowanym urządzeniu.

 

 

Szerokiej drogi!

 

Zobacz więcej