Prowadzimy autoryzowany serwis urządzeń marki Optoma: gwarancyjny (na terenie Polski, Czech, Słowacji i Węgier) oraz pogwarancyjnych (na terenie całej Europy).

Gwarancyjne

Pogwarancyjne

Zgłoś reklamację sprzętu
Optoma

Wypełnij formularz

Nasze usługi dotyczą produktów takich, jak:

 • projektory multimedialne

 • akcesoria (okulary 3D, piloty, adaptery, obiektywy)

 • ekrany projekcyjne

 • urządzenia audio Nuforce

Napisz na:

W razie problemów technicznych, pytań o specyfikację techniczną produktów lub reklamację - do dyspozycji jest również numer telefonu:

(PON-PT w godzinach od 9:00 do 17:00)

Odwiedź stronę producenta: optoma.com

Serwis Optoma - Twoje urządzenia w dobrych rękach

 

Szukasz serwisu urządzeń Optoma? Masz projektor, interaktywny monitor lub ekran z logo tej firmy? Chcesz, by dbali o niego profesjonaliści? | Wymiana lampy w projektorze Optoma 

 

Żeby ułatwić podjęcie decyzji o przekazaniu urządzeń do autoryzowanego serwisu Optoma, prezentujemy pięć najczęściej zadawanych pytań, które zadają nam klienci

 

1. Chciałbym kupić oryginalne elementy: filtr, pilot, osłonki na obiektyw. Czy dostanę je w Fixit?

Nasz serwis oferuję sprzedaż akcesoriów do urządzeń Optoma. W tej sprawie należy kontaktować się pod adresem e-mail optoma@fixit.pl 

W Fixit prowadzimy również kompleksowy serwis urządzeń Optoma: wymieniamy zużyte elementy takie jak:

 • lampy,
 • koła kolorów,
 • podzespoły elektroniczne np. zasilacze, sterowniki lamp, rzadziej płyty głównej,
 • matryce DMD,
 • elementy układów optycznych

Zużyte części zastępujemy nowymi oryginalnymi, prowadzimy kontrolę jakości lamp oraz podpowiadamy, co zrobić, by służyły przez długi czas.

 

2. Jaki jest  status mojej reklamacji w serwisie Optoma?

Informacja o statusie reklamacji jest dostępna na koncie w systemie RMA. Można ją uzyskać również pod adresem email: optoma@fixit.pl 

 

3. Jak zgłosić reklamację oraz jak wysłać urządzenie Optoma do naprawy?

Reklamację urządzenia należy zgłosić w systemie RMA pod adresem https://rma.fixit-service.com. Podczas procesu zgłaszania reklamacji należy wybrać sposób dostawy do naszego centrum serwisowego.

 

4. Czy istnieje  możliwość naprawy urządzenia Optoma poza gwarancją producenta.

Tak, nasz serwis oferuję możliwość naprawy urządzeń Optoma również poza gwarancją producenta. 

 

5. Potrzebuję pomocy w wyborze nowego projektora z firmy Optoma. Z kim z serwisu mogę się skontaktować? Czy Fixit to również krakowski serwis projektorów?

Tak, dzielimy się wiedzą z zakresu wyboru i serwisu projektorów w Krakowie. Zapraszamy do kontaktu z infolinią wsparcia technicznego Optoma pod numerem telefonu +48 12 254 40 14 lub pod adresem e-mail optoma@fixit.pl 

 

Serwis projektorow Optoma w Krakowie - w jakich naprawach się specjalizujemy

Prowadzimy kompleksową obsługę urządzeń Optoma. Oznacza to, że wykonujemy wszelkie prace, które wymagane są, by przywrócić sprzęt do stanu używalności. Klienci najczęściej zgłaszają:

 

 • problemy z niedziałającymi lampami Optoma

Jako element eksploatacyjny lampa jest podzespołem projektora, który najczęściej ulega zużyciu lub uszkodzeniu. Jej usterka jest relatywnie łatwa do potwierdzenia, ponieważ próba włączenia projektora objawia się brakiem światła płynącego z toru optycznego, a dodatkowo jest komunikowana migającą diodą LED na obudowie projektora.

 

 • usterki kół kolorów lub sensorów optycznych

Koło kolorów jest elementem obracającym się wewnątrz urządzenia z relatywnie dużą prędkością i wpływającym na jakość kolorów widocznych na prezentowanym obrazie. Jego uszkodzenie najczęściej objawiają się głośniejszą pracą projektora (uporczywy szum lub niepokojące brzęczenie dochodzące z wnętrza projektora). Uszkodzonych kół kolorów się nie naprawia, każdorazowo wymienia się je na nowe. W przypadku uszkodzeń sensorów optycznych zauważalne jest wyraźne pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu, sporadycznie projektor może się nawet wyłączać podczas pracy – rozwiązaniem problemu jest wymiana uszkodzonego sensora na nowy.

 

 • uszkodzone zasilacze lub sterowniki lamp Optoma

W przypadku uszkodzeń w układzie zasilania, projektor najczęściej nie reaguje na próby uruchomienia, z jego wnętrza może dochodzić swąd spalenizny, zdarza się także, że próba podłączenia urządzenia do źródła zasilania powoduje automatyczne zadziałanie bezpiecznika sieci elektrycznej – jest to bezpośredni efekt zwarcia występującego w projektorze. 

 

 • konieczność przeprowadzenia gruntownego czyszczenia i konserwacji projektorów Optoma

Projektory są urządzeniami przystosowanymi do wielogodzinnej pracy, a żywotność ich lamp jest liczona w tysiącach godzin. W czasie użytkowania urządzenia nieprzerwanie pracują wentylatory, które zapewniają optymalną temperaturę wnętrza – z drugiej strony powodują, że przez urządzenie przepływa strumień powietrza, co z biegiem czasu skutkuje gromadzeniem się zabrudzeń na powierzchni podzespołów. Fixit specjalizuje się w czyszczeniu i konserwacji projektorów, co przekłada się na zwiększenie ich trwałości i żywotności, jak również na zapewnienie optymalnych parametrów pracy urządzeń.

 

Serwis projektorów w FIXIT ‒ sprawna obsługa na najwyższym poziomie!

 

Bez względu na to, z czym Twoje urządzenie aktualnie sobie nie radzi, zgłoś się do naszego autoryzowanego centrum serwisowego marki Optoma w Krakowie. W FIXIT poradzimy sobie z każdą naprawą. Zapewniamy Ci kompleksowy serwis projektorów i rzutników multimedialnych, który precyzyjnie określi źródło występującego problemu, a także zastosuje najbardziej optymalne z dostępnych rozwiązań.

 

Nasz zespół składa się z doświadczonych w branży i wykwalifikowanych techników, którzy dysponują zarówno nowoczesnym sprzętem, jak i mają dostęp do wysokiej jakości oryginalnych części zamiennych takich urządzeń jak rzutniki multimedialne. Naprawa projektora z naszymi fachowcami to pewność satysfakcji i bezpieczeństwa. Dzięki temu, że jesteśmy autoryzowanym serwisem marki Optoma, nie ryzykujesz utraty gwarancji producenta, która obejmuje Twój projektor.

 

Skontaktuj się z nami już dziś i umów się na wizytę w naszym krakowskim centrum serwisowym!