30.04.2024

Case Study Optoma

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny projektorów, ekranów projekcyjnych oraz rozwiązań audio dla Optoma

Optoma Corporation jest częścią grupy Coretronic, która ma zakłady badawczo-rozwojowe i produkcyjne z siedzibą w Hsinchu na Tajwanie i Kunshan w Chinach.

 

Optoma to międzynarodowy dostawca rozwiązań audiowizualnych specjalizujący się w projektowaniu i produkcji projektorów w technologii laserowej, LED, DLP, projektorów interaktywnych, profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych, sprzętu i oprogramowania do przetwarzania obrazu oraz profesjonalnych urządzeń audio.

Wyzwania biznesowe

Dynamicznie rozwijający się, czołowy dostawca rozwiązań audiowizualnych w Europie, potrzebuje dla swoich klientów lokalnego serwisu oraz wsparcia technicznego na najwyższym poziomie. Firma realizuje konsekwentnie swoją strategię w oparciu o sieć partnerów serwisowych na całym świecie.

W 2008 roku firma Optoma wybrała Fixit jako autoryzowane centrum serwisowe do obsługi zgłoszeń gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych na terenie Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier. Zadaniem Fixit jest również wsparcie techniczne dla Klientów B2B, użytkowników końcowych oraz dystrybutorów. W 2013 roku współpraca została poszerzona o kompleksową analizę usterek oraz rework płyt głównych w urządzeniach dostarczanych przez producenta.

 

Głównymi zaletami oferty Fixit było zwiększenie możliwości operacyjnych Optoma w dobie dynamicznego rozwoju firmy a także:

 

 • udostępnienie systemu rejestracji zgłoszeń – FIXIT RMA
 • skrócenie czasu naprawy urządzeń
 • usprawnienie obsługi logistycznej dzięki obecności lokalnej Fixit
 • możliwość objęcia usługami serwisowymi innych krajów w Europie
 • udostępnienie dodatkowej usługi on-site, czyli naprawy urządzenia u klienta
 • zaawansowane zaplecze techniczne i wsparcia użytkownika
 • możliwość obsługi przesyłek niestandardowych / wielkogabarytowych

Korzyści dla Klienta

Bieżąca obsługa projektu realizowana jest w ramach dwóch produktów Fixit: FIX&REPAIR oraz FIX&HELP. Dla sprawnej realizacji usług dedykowaliśmy doświadczonych, specjalizowanych techników oraz zaplecze Customer Care wraz z zespołem agentów. Do koordynacji wszystkich prac oraz bieżących kontaktów z klientem i raportowaniem wyznaczony został Project Manager.

 

Przed rozpoczęciem obsługi urządzeń Optoma cały zespół dedykowany do projektu odbył gruntowne szkolenia pod okiem inżynierów klienta. Wiedza pozyskana podczas treningów oraz umiejętności nabyte w trakcie realizacji procesu serwisowego są nieustannie aktualizowane dzięki stałemu kontaktowi z działem serwisu producenta.

 

Wysoki profesjonalizm oraz jakość usług wykonywanych przez Fixit zaowocowała rozszerzeniem naszej współpracy o specjalistyczną naprawę urządzeń Optoma do poziomu BGA świadczoną w ramach pakietu FIX&REWORK. Usługi te stanowią część strategii CSR klienta zmierzającej do ograniczania zużycia materiałów i części ukierunkowanej na ochronę środowiska naturalnego. Za realizację zadań w ramach tej usługi odpowiada niezależny, wysoce wykfalifikowany zespół R&D wyposażony w zaawansowane narzędzia do szczegółowej diagnostyki oraz napraw nietypowych usterek płyt głównych. Gwarantuje to najwyższą jakość wykonywanych usług.

 

Dodatkowo, w ramach projektu udostępniamy użytkownikom intuicyjny system rejestracji zgłoszeń, Fixit RMA. System ten umożliwia także pełną obsługę procesu rejestracji w różnych wersjach językowych.

 

Oprócz usług serwisowych, Fixit w ramach produktu FIX&GO przy współpracy z Klientem prowadzi proces logistyczny zarówno naprawianych urządzeń, jak i części zamiennych i akcesoriów w celu:

 

 • maksymalnego skrócenia czasów naprawy,
 • zmniejszenia czasu dostawy niezbędnych części,
 • zminimalizowania kosztów transportu.

Korzyści dla Klienta:

 • wysoko wyspecjalizowana kadra inżynierska – możliwość realizacji nawet niestandardowych napraw
 • regionalna obecność Fixit – zbliżenie struktury serwisowej do użytkowników
 • szeroki zakres oferty Fixit – usługa oparta na kilku produktach, możliwość skorzystania z kolejnych
 • zwiększenie możliwej ilości serwisowanych urządzeń
 • optymalizacja kosztu wykonywanych usług serwisowych

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O PROJEKCIE DLA OPTOMA