10+

modeli urządzeń

15 000

urządzeń obsłużonych w jednym zleceniu

O kliencie

Nasz klient dostarcza użytkownikom wysokiej jakości produkty, służące do interakcji ze sprzętem komputerowym. W ofercie znajdują się m.in. myszy, klawiatury oraz akcesoria służące do pracy mobilnej z laptopem. Misją firmy jest wprowadzanie na rynek urządzeń, które poprzez sposób ich zaprojektowania i działania wyróżniają się ergonomią i wygodą użytkowania.

Wyzwania biznesowe

Nasz klient produkując swoje urządzenia, opiera się na badaniach naukowych oraz na intensywnym testowaniu produktów pod kątem ich ergonomii. Badania te są prowadzone w sposób ciągły, z tygodnia na tydzień dział R&D dokonuje zmian zarówno w oprogramowaniu, jak i samej konstrukcji urządzeń. Niemniej jednak cykl produkcyjny w fabrykach jest nieubłagany i powoduje, że poszczególne partie produktów są wypuszczane w określonych terminach.

Może się zdarzyć, że podczas gdy produkty są już transportowane z fabryk ulokowanych na Dalekim Wschodzie do miejsca docelowego, rynków europejskich lub amerykańskich, praca inżynierów producenta przynosi nowe rozwiązania w obszarze ergonomii urządzeń lub funkcjonalności. Chcąc np. udostępnić nowe oprogramowanie dla klawiatur lub też bardziej ergonomiczne akcesoria do laptopa, należałoby ponownie przesłać do fabryk kontenery z produktami będące w już drodze, mając nadzieję na udostępnienie wolnych mocy produkcyjnych, aby dokonać ich modyfikacji.

Z taką samą sytuacją mamy do czynienia, kiedy produkty o specyfikacji silnie zależnej od kraju przeznaczenia, a takimi są np. klawiatury z różnymi układami klawiszy w zależności od kraju i języka, w wyniku decyzji biznesowych mają trafić na inny rynek. Konieczna jest wówczas modyfikacja produktu, w tym wypadku wymiana niektórych klawiszy lub całych ich zestawów.

W większości przypadków towar, który płynie z fabryk, jest już zakontraktowany lub też nawet sprzedany i oczekiwany przez partnerów handlowych. Z drugiej strony użytkownicy chcieliby jak najszybciej otrzymać produkty z nowymi innowacyjnymi funkcjonalnościami.

Pojawia się problem czasu i kosztu modyfikacji produktów. Wiadomo, że dokonanie zmian w zakresie oprogramowania lub zestawu produktowego najłatwiej można przeprowadzić w miejscu, gdzie produkt powstaje, czyli w fabryce. Ale czy jest to również najtańsze i najszybsze w aspekcie całego procesu dostawy urządzeń na rynek?

Korzyści dla klienta

Odpowiedzią na powyższe zagadnienia jest wykonywana przez Fixit usługa FIX&REWORK. Nieodzownym elementem tego produktu jest każdorazowo przeprowadzana dogłębna analiza zarówno zagadnień technicznych, związanych bezpośrednio z konkretnymi produktami, jak i procesowych.

Będąc specjalistami w zakresie obsługi serwisowej peryferiów komputerowych, inżynierowie Fixit są w stanie przeanalizować wymagania techniczne, związane z modyfikacją oprogramowania lub też wymianą części zestawu / urządzenia (np. klawiszy). Każda czynność wykonywana jest z ogromną starannością, ponieważ po zmianach, urządzenia muszą opuścić Fixit dokładnie w takim samym stanie, jak wyjechały z fabryki – mamy do czynienia z urządzeniami nowymi, które są towarem
handlowym.

Project Manager jest z kolei odpowiedzialny za to, żeby wszystkie czynności prowadzące do efektu finalnego zostały zrealizowane w taki sposób, aby całość operacji była optymalna pod względem czasu oraz użytych środków. Rezultatem jest uzyskanie konkurencyjnej, nawet w stosunku do kosztu wytworzenia w fabryce, ceny wykonania wymaganych modyfikacji oraz znaczne przyspieszenie
procesu udostępnienia urządzeń do sprzedaży.

Dział logistyki Fixit w ramach usługi FIX&GO dba o to, żeby towar trafił bezpośrednio do odbiorców hurtowych lub sieci handlowych, tak aby skrócić maksymalnie czas dotarcia do klienta końcowego. Możliwość obsługi wysyłek sklepu internetowego producenta wprost do użytkowników końcowych stanowi dodatkowy atut naszej usługi.

Korzyści dla klienta

  • zadowolenie użytkowników z posiadania urządzeń z ulepszoną funkcjonalnością – większa konkurencyjność klienta na rynku
  • eliminacja konieczności modyfikacji urządzeń (np. w zakresie firmware) przez samych użytkowników – brak zwrotów reklamacyjnych w przypadku nieumiejętnego wykonania tej czynności
  • skrócenie czasu dotarcia produktu, wymagającego modyfikacji po wyprodukowaniu, na rynek docelowy – satysfakcja partnerów handlowych producenta
  • optymalizacja kosztu wykonania modyfikacji w porównaniu do kosztu realizacji tego zadania w fabryce – zwiększenie marży ze sprzedaży produktów dla klienta
Wdrożone rozwiązania: FIX&REWORK, FIX&GO

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o projekcie dla Producent akcesoriów komputerowych

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Od poniedziałku do piątku
W godzinach 08:00 – 16:00

biuro@fixit.pl

FIXIT
Nad Serafą 56A
30-864 Kraków

* - pole wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest FIXIT SA z siedzibą w Krakowie, ul. Nad Serafą 56A, 30-864 Kraków.

W sprawach związanych z Pani/Pana danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@fixit.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny FIXIT SA, ul. Nad Serafą 56A, 30-864.