250+

SERWISOWANYCH MODELI URZĄDZEŃ

3

OBSŁUGIWANE KRAJE

~7000

obsługiwanych urządzeń rocznie

20000+

zgłoszeń telefonicznych
i mailowych

Fixit jako rekomendowane centrum serwisowe Mio bazuje na niezależności od kanału sprzedaży, a w szczególności na swojej silnej wiedzy technicznej. Słuszność wyboru dokonanego przez Mio została potwierdzona, ponieważ FixIT osiągnął doskonałe wyniki w tym obszarze a ponadto udowodnił, że jest elastyczny i zdolny do szybkiego wprowadzania zmian oraz implementowania dodatkowych usług celem dostosowania się do nowych wymagań stawianych przez Mio.

Neil Mercer Service Director

Firma MiTAC Digital Technology Corporation

MiTAC Digital Technology Corp., właściciel marki Mio, na polskim rynku obecny jest od 2002 roku i jest jednym z wiodących producentów urządzeń elektroniki konsumenckiej dedykowanych do pojazdów. W ofercie firmy znajdziemy między innymi takie produkty jak nawigacje samochodowe, rejestratory jazdy oraz nawigacje rowerowe. Wieloletnie doświadczenie umożliwia Mio dostarczanie produktów i usług dopasowanych dokładnie do potrzeb klientów. Od wielu lat produkty sprzedawane pod marką Mio znajdują się w czołówce najchętniej kupowanych urządzeń PND oraz kamer samochodowych w Europie i Azji.

Wyzwania biznesowe

Jako wiodąca firma, która odnotowuje regularne wzrosty sprzedaży produkowanych przez siebie urządzeń, Mio chce zagwarantować swoim klientom usługi serwisowe na jak najwyższym poziome. Nieprzerwanie od 2007 roku Fixit pozostaje partnerem serwisowym Mio w zakresie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych oraz kompleksowego wsparcia technicznego – Customer Care.

W 2019roku Fixit poszerzył współpracę udostępniając klientom Mio dedykowaną platformę FIXIT RMA w miejsce dotychczas wykorzystywanego systemu rejestracji zgłoszeń producenta. Głównym założeniem wdrożonych zmian było ułatwienie procesu zgłaszania reklamacji dla kanału sprzedaży, poprzez ujednolicenie go
z innymi producentami dostępnymi w ofercie kanału. Pożądanym efektem końcowym jest optymalizacja całkowitego czasu obsługi zleceń serwisowych.

Główną przewagą Fixit, która zdecydowała o wyborze naszej oferty, była niezależność od istniejących struktur dystrybucji produktów Mio, wysoko oceniony przez producenta profesjonalizm kadry oraz zaplecza systemowego i procesowego, a także:

 • możliwość objęcia usługami serwisowymi innych krajów w Europie dzięki regionalnej obecności Fixit
 • usprawnienie obsługi logistycznej
 • doświadczenie w obsłudze podobnych typów urządzeń
 • elastyczność w dopasowaniu do wymogów projektowych producenta

Rozwiązanie

Usługi dostarczane przez Fixit spełniają najwyższe wymagania jakościowe stawiane przez Mio. Realizacją napraw serwisowych w ramach usługi FIX&REPAIR zajmuje się zespół doświadczonych w dedykowanej gamie urządzeń techników, którzy nieustannie podnoszą wiedzę na temat istniejących i nowych produktów. W ramach procesu business continuity dbamy również o dystrybucję tej wiedzy do kolejnych techników tak, aby być odpornym na wszelkiego typu nieprzewidziane przypadki oraz gotowym na zwiększenie obsługi dla rosnącego strumienia zgłoszeń.

Nieustannie usprawniane są też procesy dostaw i zaopatrzenia w części zamienne oraz procedury serwisowe. Nad ciągłością dostaw i koordynacją wszystkich procesów odpowiada dedykowany do projektu Project Manager.

Dodatkowo, w ramach udostępnianego systemu rejestracji zgłoszeń Fixit RMA, zapewniamy możliwość lokalizacji procesu rejestracji zgłoszeń oraz wszelkich dostępnych instrukcji i procedur w języku danego kraju.

Oprócz usług serwisowych, Fixit w ramach produktu FIX&GO przy współpracy z Klientem obsługuje procesy logistyczne naprawianych urządzeń, części zamiennych i akcesoriów w celu:

 • maksymalnego skrócenia czasów naprawy,
 • zmniejszenia czasu dostawy niezbędnych części,
 • zminimalizowania kosztów transportu.

Kolejnym produktem, z którego korzysta Mio jest FIX&HELP. Dedykowany zespół Customer Care, umożliwia użytkownikom produktów Mio kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej ze specjalistą z zakresu obsługiwanych urządzeń. Zespół doświadczonych konsultantów nieustannie odbywa szkolenia techniczne oraz doskonali swoje umiejętności w toku udzielanego wsparcia. Wszystko po to, aby oferując ekspercką wiedzę, zapewnić jak najwyższy poziom Customer Experience dla użytkowników produktów Mio.

Korzyści dla klienta

 • optymalizacja kosztu wykonywanych usług serwisowych
 • regionalna obecność Fixit – zbliżenie struktury serwisowej do klientów
 • minimalizacja czasu obsługi zgłoszeń
 • ograniczenie kosztów logistycznych i serwisowych dzięki zdalnemu wsparciu Customer Care
 • wsparcie techniczne użytkowników w lokalnym języku
Wdrożone rozwiązania: FIX&REPAIR, FIX&HELP, FIX&GO