250+

serwisowanych modeli urządzeń

1300+

obsługiwanych urządzeń rocznie

2

dni średniego czasu obsługi zlecenia w serwisie

Firma LG Electronics

LG Electronics jest globalną firmą specjalizującą się w opracowywaniu innowacyjnego sprzętu elektronicznego i produkcji szerokiej gamy urządzeń m.in.: monitory, projektory, smartphony, telewizory, komputery, rozrywka domowa, sprzęt AGD, klimatyzacje czy panele fotowoltaiczne. Firma LG Electronics będąc obecna na światowym rynku od 1958 r, ma na swoim koncie wiele rozwiązań technologicznych, co czyni ją jedną z wiodących marek i czołowego dostawcę elektroniki na całym świecie.

Wyzwania biznesowe

Lider rynku elektroniki użytkowej jakim jest firma LG Electronics podejmując dla zapewnienia najwyższej jakości obsługi posprzedażowej swoich produktów, decyzję o zmianie strategii serwisowej z wewnętrznego działu na rzecz rozproszonej struktury, potrzebował partnerów potrafiących sprostać wysokim standardom jakościowym jakie obowiązują wewnątrz firmy. W 2015 roku, proces napraw gwarancyjnych monitorów oraz projektorów na terenie Polski został powierzony Fixit z uwagi na nasze doświadczenie i wiedzę w tej dziedzinie.  Od tego czasu, Fixit niezmiennie realizuje założone wskaźniki KPI, będąc pierwszym zewnętrznym serwisem, który osiągnął wymagany poziom tych parametrów. 

Korzyści dla klienta

Fixit w ramach produktu FIX&REPAIR dostarcza szereg usług dla wydajnej i sprawnej realizacji procesów serwisowych. Wykonywane naprawy, poprzedzone są specjalistyczną diagnostyką wykonywaną zgodnie z wytycznymi producenta oraz testami odwzorowującymi warunki użytkowania przez klienta końcowego. Działania te mają na celu precyzyjną identyfikację usterek serwisowanych produktów tak, aby zminimalizować wykorzystanie niezbędnych części zamiennych a co za tym idzie zoptymalizować koszty w tym obszarze. Dzięki rozwojowi współpracy z LG, Fixit świadczy również autoryzowane usługi pogwarancyjne, oferując klientom profesjonalny montaż oryginalnych podzespołów.

Gwarancja sprawnej i profesjonalnej naprawy jest ważnym, ale nie jedynym aspektem zapewnianym przez Fixit po to, aby użytkownicy LG mieli pełen komfort oddając swój produkt do serwisu. Dlatego wspieramy ten proces usługami z pakietu FIX&GO. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze logistycznej, jesteśmy w stanie odznaczać kolejne checkbox’y na liście prowadzącej do zadowolenia Klienta z jakości przeprowadzonej naprawy. Elastyczna możliwość wyboru sposobu dostawy i zwrotu, oraz współpraca z wiodącymi dostawcami usług kurierskich wzbogacona wzajemną integracją systemów IT, podnosi poziom świadczonych usług logistycznych dla każdej przesyłki. Stała weryfikacja bieżących zleceń, a także nadzór nad każdym etapem transportu zapewnia sprawność działania i krótkie czasy logistyczne.

Wszystkie powyższe rozwiązania są możliwe, m.in. dzięki udostepnieniu przez Fixit intuicyjnego systemu RMA, którego funkcjonalność jest wciąż rozwijana tak, aby spełnić oczekiwania LG i innych naszych klientów. Stosując nowe technologie i innowacyjne rozwiązania oraz zapewniając pełne wsparcie w postaci instrukcji i procedur Fixit troszczy się, aby udostępniana klientom i użytkownikom platforma była jak najbardziej funkcjonalna i jak najłatwiejsza w użytkowaniu. Dla potrzeb projektu LG, na życzenie klienta w ramach platformy RMA zostały wdrożone rozwiązania pozwalające na sprawniejszą rejestrację zleceń przez Centrum Wsparcia Technicznego LG Electronics.

Jakość świadczonych usług, od momentu zgłoszenia reklamacji przez klienta, do zakończenia, gdy produkt powrotnie trafia w jego ręce, nadzoruje Project Manager. Jest on również odpowiedzialny za wszystkie aspekty bieżącej komunikacji projektowej pomiędzy Fixit a LG. 

Korzyści dla klienta

  • wiedza i profesjonalizm dedykowanego zespołu realizującego usługi – parametry KPI na wymaganym poziomie
  • elastyczność podejścia do współpracy – specjalne funkcje i modyfikacje na życzenie klienta
  • optymalizacja kosztów serwisowych
  • możliwość rozwoju współpracy o kolejne produkty oraz geograficznie – potencjał merytoryczny i gotowe produkty FIXIT
Wdrożone rozwiązania:

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej o projekcie dla LG

Jesteśmy do Twojej dyspozycji

Od poniedziałku do piątku
W godzinach 08:00 – 16:00

biuro@fixit.pl

FIXIT
Nad Serafą 56A
30-864 Kraków

* - pole wymagane

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest FIXIT SA z siedzibą w Krakowie, ul. Nad Serafą 56A, 30-864 Kraków.

W sprawach związanych z Pani/Pana danymi można kontaktować się z powołanym Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@fixit.pl, lub pisząc na adres korespondencyjny FIXIT SA, ul. Nad Serafą 56A, 30-864.